Zapraszamy na nową stronę internetową www.sp1.bialystok.pl

Logowanie

Licencja na stronę EDUPAGE wygasła - skontatuj się z firmą LIBRUS (tel.: 32 350 85 85, e-mail:librus@librus.pl), aby uzyskać możliwość korzystania z nielimitowanej wersji.

Osiągnięcia uczniów

Osiągnięcia uczniów

 

rok szkolny 2011/2012

 

 

Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny „Klio 2012”

 

I miejsce w województwie- Aleksandra Saulewicz- kl.IVb

 

opiekun: M. Szyłak

 

 

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Mitologii Greckiej

W MITOLOGICZNYM ŚWIECIE ZNAKÓW I SYMBOLI

 

Kacper Wołosik  zajął  III miejsce,  Izabela Dzienis -wyróżnienie

 

opiekun: M. A. Okuła

 

 

 

 

Konkurs Poetycki "Szczęśliwe dzieciństwo w moich oczach"

 

Justyna Anryszuk kl. IV b (III miejsce) 
Maciej Gnatowski kl. V c (wyróżnienie)

 

                                                                                                        opiekun: M. A. Okuła

 

Wyniki uczniów klas II-VI Szkoły Podstawowej nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Białymstoku

z Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2012 przeprowadzonego w dniu 15 marca 2012 roku.

 

 

Klasy II – Kategoria ŻACZKI, wśród 42 osób; wyróżnienie otrzymali:

1. Jabłoński Paweł IIc

2. Łuszczewski Kamil IIb

3. Łazarecka Inka IIa

4. Gajdziński Mateusz IId

5. Sokołowska Anna IIc

 

Klasy III – kategoria MALUCH, wśród 37 osób; wyróżnienie otrzymali:

 

 

1. Kiercul Piotr IIIc

2. Konopko Klaudia IIIb

3. Bagiński Jakub IIId

4. Perkowska Aleksandra IIIa

5. Ignatowska Izabela IIIc

 

Klasy IV – kategoria MALUCH, wśród 31 osób

  • Wynik bardzo dobry i nagrodę otrzymał Moroz Miłosz IVb
  • Wyróżnienie otrzymali:

1. Klebanowska Dominika IVc

2. Małyszko Andrzej IVa

3. Koda Natalia

 

Klasy V – kategoria BENIAMIN, wśród 18 osób wyróżnienie otrzymali:

1. Radłowski Kamil Va

2. Seredyńska Blanka Vc

 

Klasy VI – kategoria BENIAMIN, wśród24 osób

  • Wynik bardzo dobry i nagrodę otrzymała
  • Sadowska Daria VIa
  • Wyróżnienie otrzymali:

1. Królik Jakub VId

2. Orłowski Mateusz VIa

3. Debek Wojciech VIb

 

Wszystkim uczniom gratulujemy

i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach z MATEMATYKĄ

 

 

 

 

"Godzina z bajką - bajka akadyjska"

Finał quizu

 

II miejsce

 

zespół:

 

Weronika Kulfan, Ola Perkowska,

 

Kacper Popławski i Michał Magnuszewski

 

opiekunowie: Bożena Gawryłkiewicz, Alina Gorzechowska, Urszula Krysiuk

 

 

WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI

"Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom"

 

  I nagroda

Julka Dmochowska kl.IVb

 

opiekun: Małgorzata Agata Okuła

 

Konkurs Wojewódzki "Białostocczyzna znana i nieznana"

II edycja „Historia w świątyniach zaklęta"

 

III nagroda

Aleksandra Saulewicz kl.IVb

  III nagroda

Katarzyna Sokołowska kl.VIb

wyróżnienie

Magdalena Burel kl.IVb i Aleksandra Datczuk kl.VIb

 

opiekunowie: Marzena Szyłak, Krystyna Oniszczuk

 

 

Międzyszkolny Konkurs Literacki

 

"Snują się baśnie, bajeczki...."

 

I nagroda

 

Mateusz Suszczyński kl.IIIa

 

opiekunowie: Bożena Gawryłkiewicz, Alina Gorzechowska, Urszula Krysiuk

 

 

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski
 
"Poezja ulubionego poety"
 
 
I nagroda
 
 
Małgosia Sierocka kl.Vc
 
 

  opiekunowie: Bożena Gawryłkiewicz, Urszula Krysiuk

 

 

Wojewódzki Konkurs Recytatorski klas III

 

"Poeci naszym dzieciom-Maria Konopnicka"

 

III nagroda

Kacper Popławski kl. IIIa

 

opiekunowie: Bożena Gawryłkiewicz, Dorota Kulesza, Urszula Krysiuk

 

 

Konkurs Ojczyzny Polszczyzny 2011-12

MAŁY FINAŁ OGÓLNOPOLSKI

 

wyróżnienie

Daria Sadowska kl.VIa

      

opiekun Izabela Sarosiek

 

   VI  Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

 

           „Prawda o Sybirze”

 

      II miejsce

Karol Zimnoch  kl.V c

      wyróżnienie

Iga Tarasewicz – Wosik kl. VI c

      

opiekun: Elżbieta Badońska, Małgorzata Okuła

 

 

        V  Miejski Konkurs Poetycki

 

         „ Miłość – wszędzie jej pełno …”

 

   III miejsce

Zuzanna Kita kl. VI b

   wyróżnienie 

Zuzanna Maliszewska kl. VI b

    

opiekun: Elżbieta Badońska

 

 Wojewódzki Konkurs

 

"Śladami podlaskich tradycji"

 

 I nagroda dla klasy V c

 

opiekun: Marzena Szyłak

 

WYNIKI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

 

JĘZYK POLSKI

 

Gabriela Ożlańska kl.VIb - lauratka

 

Zuzanna Maliszewska kl.VIb - laureatka

 

JĘZYK ANGIELSKI

 

Daria Sadowska kl.VIa - laureatka

 

Gabriela Pendras kl.VIa - laureatka

 

Marta Malinowska kl.VIb -laureatka

 

Natalia Roleder kl.VIb - laureatka

 

MATEMATYKA

 

Daria Sadowska kl.VIa - laureatka

 

Karolina Prokopiuk kl.VIc - finalistka

 

Krzysztof Suszczenia kl.VIb - finalista

 

HISTORIA

 

Daria Sadowska kl.VIa - laureatka

 

G R A T U L A C J E !!!!!

 

 

Miejski Konkurs Poetycki o laur "Złotego Pióra"

 

"Mój mały przyjaciel"

 

nagrody

Olga Masłowiecka kl.IIId

 

Paweł Zajkowski kl.IIId

 

Jakub Bagiński kl.IIId

 

Mateusz Suszczyński kl.IIIa

 

opiekunowie: K. Cyrynowska, B. Gawryłkiewicz, A. Gorzechowska, U. Krysiuk

 

 

Międzyszkolny Konkurs Literacko-Plastyczny

 

"Zaproszenia do  świata baśni"

/kategoria plastyczna/

II nagroda

Mateusz Suszczyński kl.IIIa

wyróżnienie

Ula  Radziszewska kl.IIIa

 

opiekunowie:  B. Gawrylkiewicz,  A. Gorzechowska, Z. Strzałkowska

 

 

Międzyszkolny Konkurs Poetycki

 

"Biblioteka dobre miejsce dla człowieka"

nagrodzeni

Adam Michalik  kl.IIId

Jakub Bagiński  kl.IIId

opiekunowie: B. Gawryłkiewicz, K. Cyrynowska, Z. Strzalkowska

 

Wojewódzki  Konkurs Literacko-Plastyczny

 

" Czy znasz  twórczość..."

wyróżnienie

 

Mateusz Suszczyński kl.IIIa

opiekun: B. Gawryłkiewicz, A. Gorzechowska, Z. Strzałkowska

 

 

 

Wojewódzki Konkurs Literacko-Plastyczny

 

"Nowe przygody koziołka Matołka"

 

nagroda

Kacper Popławski kl.IIIa

wyróżnienia

Aleksandra Perkowska kl.IIIa

Mateusz Suszczyński kl.IIIa

 

opiekunowie:

Bożena Gawryłkiewicz, Alina Gorzechowska, Zofia Strzałkowska

 

rok  szkolny 2010/2011

 

WYNIKI  WOJEWÓDZKICH  KONKURSÓW  PRZEDMIOTOWYCH

 

Konkurs Języka Polskiego

 

Daria Sadowska Va-laureatka

 

Joanna Sierocka VIb- laureatka

 

Elżbieta Sokolińska VIc-laureatka

 

 Konkurs Języka Angielskiego

 

Daria Sadowska Va-finalistka

 

Weronika Malinowska VIc-laureatka

 

Konkurs Historyczny

Joanna Sierocka kl.VIb -laureatka

 

                                                        GRATULUJEMY UCZNIOM I NAUCZYCIELOM !!!

 

LISTA OSÓB, KTÓRE UZYSKAŁY

 WYNIK BARDZO DOBRY LUB WYRÓŻNIENIE

 W KONKURSIE MATEMATYCZNYM

„KANGUR 2011”

 

KANGUREK ( KLASY I i II)

1.KIERCUL PIOTR - bardzo dobry

2.CHOIŃSKI GRZEGORZ - bardzo dobry

3.FILON JAKUB - bardzo dobry

4.RADŁOWSKI TOMASZ - bardzo dobry

MALUCH (KLASY III i IV)

1.MOROZ MIŁOSZ - bardzo dobry

2.ROZMYSŁOWSKI MICHAŁ - wyróżnienie

3.BYKOWSKI PATRYK - wyróżnienie

4.MAŁYSZKO ANDRZEJ - wyróżnienie

5.OLSZEWSKA NATALIA - wyróżnienie

6.BELBOT GABRIELA - wyróżnienie

7.KLEBANOWSKA DOMINIKA - wyróżnienie

8.KODA NATALIA - wyróżnienie

BENIAMIN (KLASY V i VI)

1.SADOWSKA DARIA - bardzo dobry

2.DĘBEK WOJCIECH - wyróżnienie

3.KRÓLIK JAKUB - wyróżnienie

4.PROKOPIUK KAROLINA - wyróżnienie

5.RODAKOWSKA ALEKSANDRA - wyróżnienie

G R A T U L U J E M Y !

 

Festiwal Talentów i Niezwykłych Umiejętności

wyróżnienie

uczennice kl.IIIa

Kinga Płońska

Maria Supińska

                                                                        opiekun: I. Sadowska

 

Miedzyszkolny Konkurs Literacki

"I Ty możesz zostać Andersenem"

wyróżnienie

Maria Supińska kl.IIIa

                                                                                  opiekun: I. Sadowska

Miejski Konkurs Plastyczny

" Powódź , pożar dniem czy nocą-straż przychodzi Ci z pomocą"

I miejsce

Mateusz Suszczyński kl.IIa

opiekun: A. Gorzechowska

 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny

"Jan Paweł II-pielgrzym na drogach świata"

wyróżnienie

Jakub Suszczyński kl.VIb

opiekun M. Maziewska

 

 

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Poezja ks. Jana Twardowskiego

" Z tą poezją można żyć"

II nagroda

Małgorzata Sierocka kl.IVc

III nagroda

Urszula Jabłońska kl.VIc

                                            opiekunowie: B. Gawryłkiewicz, Z. Strzałkowska

 

 

Międzyszkolny Konkurs Literacki

"Finał z bajką francuską"

organizator: Biblioteka Uniwersytecka im. J. Giedroycia

I nagroda

uczennice kl.IIIc

Aleksandra  Bielawiec

Dominika Klebanowska

Zuzia Kopyczyńska

Milena Szmelcer

przygotowanie: B. Gawryłkiewicz

 

Międzyszkolny Konkurs literacko-plastyczny

" Zaproszenie do świata baśni"

w kategorii plastycznej

   I nagroda 

Mateusz Suszczyński kl.IIa ( w kategorii kl.I-III)

I nagroda

 

Jakub Suszczyński kl.VI b ( w kategori kl.IV-VI)

opiekunowie: B. Gawryłkiewicz Z. Strzałkowska


 

         

 

 

Miejski Konkurs Ortograficzny

II miejsce

Magdalena Burel kl.IIId

                                              opiekun: Beata Żukowska

 

 X Ogólnopolski Konkurs Poetycki

"Ocalić od zapomnienia"

 

III nagroda

Jakub Suszczyński kl.VIb

 

Międzyszkolny Konkurs Poetycki

"Miasto i region w Unii Europejskiej"

nagroda główna

Jakub Suszczyński kl. VIb

                                     opiekunowie:B. Gawryłkiewicz

                                                         Z. Strzałkowska

IX Międzyszkolny konkurs

"Supergłowy 2011"

wyróżnienie

Jacek Cholewicki kl.IIIa

                                                                              opiekun: I. Sadowska

 

Ogólnopolski  Konkurs  Poetycki

"Jutro... w  świat"

I nagroda

Joanna Sierocka kl.VIb

                                        opiekun: I. Sarosiek

 

 

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

IV edycja

"Mój kolega cudzoziemiec i jego Ojczyzna"

wyróżnienie

Aleksandra Bielawiec kl.IIIc

 

 

Międzyszkolny Konkurs Literacki

IV edycja

"   Mój kolega cudzoziemiec i jego Ojczyzna"  

nagroda główna

Katarzyna Kubasik kl.VIb

opiekunowie: B. Gawryłkiewicz , Z. Strzałkowska

 

 

II Wojewódzki Konkurs Plastyczny

" Tradycje świąt Bożego Narodzenia na Podlasiu"

I nagroda

Aleksandra Bartkowiak kl.VIa

II nagroda

Jakub Suszczyński  kl.VIb

                                                   opiekun : Mirosława Maziewska

 

II Festiwal Sztuki Bożonarodzeniowej

"Boże Narodzenie w poezji i prozie"

I nagroda

Małgorzata Sierocka kl.IV c

III nagroda

Urszula Jabłońska kl.VI c

                                                                                                                  nauczyciele-bibliotekarze

                                                                                                           B. Gawryłkiewicz  Z. Strzałkowska

 

Miedzyszkolny Konkurs Recytatorski

" Idzie zima będą święta"

 

I nagroda

Urszula Jabłońska kl.VIc

II nagroda

Joanna Sierocka kl.VIb

III nagroda

Piotr Bosko kl.IIIb

                                                                   opiekunowie: B. Gawryłkiewicz

                                                                                          Z. Strzałkowska

 

 

Międzyszkolny  Konkurs  Literacki

"Biblioteka dobre miejsce dla człowieka"

 

II nagroda

Zuzanna Maliszewska kl.Vb

wyróżnienie

Katarzyna Kubasik kl.VIb

 

                                                                    opiekunowie: B. Gawryłkiewicz

                                                                                             Z. Strzałkowska

 

 

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

" Tworczość M. Konopnickiej słowem i pędzlem malowana"

 

 kategoria kl.I-III

I nagroda

Magda Burel kl.IIId

II nagroda

Julia Dmochowska kl.IIIb

 kategoria kl.IV-VI

III nagroda

Joanna Sierocka kl.VIb

wyróżnienie

Urszula Jabłońska kl.VIc

 

                                    opiekunowie: B. Gawryłkiewicz

                                                        Z. Strzałkowska

 

Gratulujemy!!!

 

 

 

Miejski  Konkurs Poetycki

poświęcony twórczości F. Chopina „ Zaduszki poetyckie”

organizowany przez SP nr19

 

nagroda Urszula Jabłońska kl.VIc

wyróżnienie Daria  Sadowska kl.VA

 

opiekunowie: B. Gawryłkiewicz

                       Z. Strzałkowska

IV Międzyszkolny Konkurs Muzyczny

 

„Jesień, ach to Ty…”

 

III miejsce

Klaudia Konopko kl.IIc

Iza Ignatowska  kl.IIc

opiekun: A.Moskwa

 

 

 

16 października 2010r. rozstrzygnięto konkurs  Historie z Augustisa,

który został zorganizowany przez szkołę językową Global Village, Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Widok, Galerię im. Sleńdzińskich i Gazetę Wyborczą.

Zadaniem jury była ocena wszystkich 52 nadesłanych prac, wybór prac najpełniej wyrażających kreatywne podejście do tematu konkursu, i ostateczne zamknięcie listy laureatów. Dziesięć spośród dwunastu przyznanych nagród i wyróżnień w kategorii Szkoła Podstawowa kl. IV- VI  otrzymali uczniowie naszej szkoły. Oto lista nagrodzonych autorów i ich prac:

 

4 równorzędne nagrody:

Tomasz Dawid Bocheń, Drogi Józku  VC 

Laura Jurčová, Wichura    IV B    

Zuzanna Kita, Mai i smok  VB     

 

8 wyróżnień:

Filip Brzózko, Białystok wczoraj, dziś i …       VB      

Urszula Jabłońska, Stara pożółkła fotografia     VI C    

Katarzyna Kubasik, Świadek Laura Kowalska  VI C   

Maciek Łapuć, Sielanka            VB     

Małgorzata Sierocka, Z Pamiętnika Marysi      IV C           

Joanna Elżbieta Sierocka, Historia pewnej przyjaźni VI C

Damian Toczydłowski, Przyjaciele        VI A       

 

Wręczenie nagród odbyło się w Galerii im. Sleńdzińskich – Legionowa 2, w sobotę 23 października o godzinie 16.00.

Opiekunowie: Elżbieta Badońska, Ewa Gołaszewska, Izabela Sarosiek, Marzena Szyłak.

 

rok szkolny 2009/2010

 

Laureaci  wojewódzkich konkursów przedmiotowych

 

Konkurs  Języka   Polskiego

 

Agnieszka Bagińska kl.VIa

 

Dominka Bućko kl.VIa

 

Małgorzata Gryciuk kl.VIb

 

Aleksandra Czurak kl.VIb

 

opiekunowie: E. Gołaszewska,I.Sarosiek

 

Konkurs  Matematyczny

 

Dawid Anchimiuk  kl.VIb

 

Paulina Gniedziejko kl.VIb

 

Mateusz Just kl.VIb

 

Dominika Wasilewska kl.VIb

 

opiekun : E. Kozub

 

Konkurs  Historyczny

 

Małgorzata Gryciuk kl.VIb

 

Mateusz Krawczyk kl.VIa - finalista

 

opiekun: M. Szyłak

 

 

Konkurs  Przyrodniczy

 

Paulina Gniedziejko kl.VIb

 

opiekun : M. Narewska

 

VIII Miejski Konkurs Recytatorski

poezji i prozy Karola Wojtyły

" Nie lękaj się -zaufaj  nadziei"

 

III nagroda

Dominik Gliński kl.VIa

 

opiekunowie: B. Gawrylkiewicz

                      Z. Strzałkowska

 

XXIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski

"Baje, Bajki, bajeczki" 

 

I nagroda

 

Dominik Gliński kl.VIa

opiekun: I. Sarosiek

 

IX Ogólnopolski Konkurs Poetycki

 

" Ocalić od zapomnienia"

 

promujacy twórczość K.I. Gałczyńskiego

 

II nagroda

Katarzyna Kubasik kl.Vb

 

III nagroda

Patrycja Gniedziejko

    opiekun: B. Gawryłkiewicz

                    Z. Strzałkowska

 

 VI Międzyszkolny Konkurs Poetycki

 

" Miasto i region w Unii Europejskiej"

 

wyróżnienie

Dominika Bućko kl.VIa

opiekun: B. Gawryłkiewicz Z. Strzałkowska

 

III Międzyszkolny Konkurs literacki

 

" Mój kolega cudzoziemiec i jego Ojczyzna"

 

wyróżnienie

Dominika Bućko kl.VIa

                                          opiekun: B.Gawryłkiewicz

                                                                             Z. Strzałkowska

 

 Miejsko-Gminny Konkurs ortograficzny

 

I miejsce

 

Małgorzata Sierocka kl.IIIc

 

II miejsce

 

Maria Wójcik kl.IIIb

 

III miejsce

 

Hanna Tur kl.IIIc

opiekun:  S. Pietrowcew  A. Matuszek

 

Międzyszkolny Konkurs Literacki

" Różnorodność przestrzenią dialogu"

wróżnienie

Dominika Bućko kl.VIa

opiekunowie;

B. Gawryłkiewicz  Z. Strzałkowska

 

Międzyszkolny Konkurs Literacki

 

" Narysuję dla Ciebie Aniołka"

 

I nagroda

Joanna Sierocka kl.Vb

opiekun : I. Sarosiek

 

 

I  Wojewódzki Festiwal Sztuki Bożonarodzeniowej

zorganizowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawową

w Niewodnicy Kościelnej

 

Konkurs   recytatorski

"Boże Narodzenie  w  poezji i prozie "

 

I nagroda

Urszula Jabłońska kl.Vc

III nagroda

Joanna Sierocka  kl.Vb

                                                                            opiekunowie: Bożena Gawryłkiewicz
                                   Zofia Strzałkowska

 

 

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Idą święta”

II nagroda

Piotr Bosko kl.IIb

 

Opiekun : Małgorzata Dunaj-Baczewska

 

 

Międzyszkolny konkurs literacko - plastyczny

Nowe przygody znanych bohaterów

I edycja „ Nowe Przygody Muminków”

Laureatki  konkursu

uczennice kl.IIIb

Gabriela Dec

Zofia Dołęgowska

Martyna Janczyło

Maria Wójcik

 

 

Opiekunowie: Bożena Gawryłkiewicz

                                                                                                              Anna Matuszek

                                                                                                             Zofia Strzałkowska